Hlídač EET

Hlídač EET je nezávislý monitoring všech částí EET, a to rozhraní (API) EET pro pokladny, Daňového portálu (ADIS) a informačního EET serveru eTrzby.cz. Několikrát za minutu, 24 hodin denně měříme dostupnost a rychlost odezvy všech veřejně dostupných částí EET.

Proč?

Generální finanční ředitelství (GFŘ) ani Ministerstvo financí, provozující EET, nezveřejňují žádné údaje o dostupnosti a rychlosti odezvy systémů EET. Tak to děláme my. Pokud se GFŘ k vlastnímu veřejnému monitoringu rozhodne, rádi jejich a naše čísla porovnáme.

Server vznikl klidné noci z 21.11.2016 na 22.11.2016 a začal monitorovat EET 22.11.2016 v 7:40

Jak?

Několikrát za minutu, 24 hodin denně měříme dostupnost a doba odezvy API zasláním jedné platné účtenky na částku 0 Kč. Měřímě dobu od okamžiku odeslání dat do systému EET (specificky na https://prod.eet.cz:443/eet/services/EETServiceSOAP/v3) do navrácení všech dat od EET (typicky XML obsahující údaje o úspěchu odeslání a informací o zaevidované účtence)
Současně několikrát za minutu, 24 hodin denně měříme dostupnost a doba odezvy všech částí EET (API, Daňového portálu (ADIS) a informačního EET serveru eTrzby.cz).

Měření probíhá ze čtyř měřících bodů (Master.cz Praha, Coolhousing Praha, UPC Praha, Přítluky na Moravě) na 100Mbps až 1Gbps lince. Rychlost připojení měřících bodů je vyšší než 99,99% pokladen komunikujících se servery EET. Námi změřená odezva je tak lepší či nejhůře stejná než odezva pro pokladny podnikatelů.

Děkujeme za přátelskou a v mezích možností možnou spolupráci s SPCSS, provozovatelem EET.

Poděkování

Poděkování

Server by nevznikl bez pomoci těchto lidí a institucí:
Michal Bláha, autor HlídačEET
Švejda & Goldmann - top UX a UI design. Jsou autory designu HlidacEET a log HlidacEET, HlidacSmluv a všech ostatních "hlídačů".
Jirka Helmich, autor C# klienta k EET na https://github.com/MewsSystems/eet
HighCharts.com, autoři JS knihovny na malování grafů
HighCharts.com, autoři JS knihovny na malování grafů
Další partneři: